Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
Güncel Haberler
 
Lavaracı Ailesi Taksim Gezi Parkı Eylemlerinde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.06.2013 saat 20.30 de ve 06.06.2013 20.30 da Taksim direnişçilerine destek için Bekilli halkı iki eylem düzenledi...Tayyip faşizmine karşı Taksim direnişçilerinin yanında olduğumuzu gösterdik.

 

 

Bekilli,taksim,tuncer mankır
Taksim Gezi Parkı...Nerde bir yeşillik görse AVM yapan bir iktidara karşı sivil tepki...Ve polisin gaz çıkardığı an...CHP li vekillilerin tepkilerini dikkate almayan polis Apo nun Meclisteki temsilcilerine (Sırrı Süreyya Önder) boyun eğiyor....Hayat çok garip...Artık İstanbul'a kapitalizme hizmet etmeyen solcu bir belediye başkanı istiyoruz...

Ve son zamanlarda yaşanan bu olayları ağaçla dalla ilişkilendirmek son derece yanlış...Bu kalabalığın asıl derdi Türkiye Cumhuriyetinde İktidarın pervasız davranışlarıdır.Hatta Başbakanın kafasına göre takılıp diğerlerininde kayıtsız şartsız kabullenmeleridir.

 

( "TC" ) ibaresini kaldırmak-Tiyatro kapatmalar-yayın yasakları-orman talanları-Reyhanlı-İki sarhoş - Alkol yasakları -kırmızı ruj - etek boyu - Twitter belası - Facebook çirkin,berbat - birkaç memet-halkına eşkiya, çapulcu demesi - medya sansürü - protesto hakkını kullanan insanlara gazla, jopla - kimyasal gazla şiddet uygulamak - istesek interneti keserdik -halkının yarısını diğer yarısıyla tehdit etmek-haremlik selamlık uygulamalar...En önemliside çok kolay yalan söyleyebilmesi...Toplumsal olaylarda halkına değilde yurt dışına gitmesi...say say bitmez)

 

Ya medyaya ne demeli bu kadar korkak, fincancı katırını ürkütmeyelimci, ölü yaralı haberlerini bile vermeyen, hatta yabancı ajanslar tarafından dikkate alınmayacak hale düştüler...Yabancı basın poposuyla gülüyor medyamıza...Tahrir meydanından saatlerce canlı yayın yapan medya maalesef taksim meydanını görmezden geliyor.Dünya medyası Başbakanımızın esat'ın konumuna düştüğünü yazarken bizim medya hala yalamaya devam ediyor...

Bu fitili ateşleyen taksimdeki gençlerin  AKP ye değil, Tayyip faşizmine karşı direnişleridir.

"Taksim Olayları"Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni neden gençlere emanet ettiğinin kanıtıdır.

Türkiye Taksim Direnişinde polisin ve iktidarın faşist tutumu nedeniyle demokrasi sınavında sınıfta kalmıştır.


Taksim’de Gezi Parkı nedeniyle günlerdir büyüyerek süren olaylara tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye ayakta. Denizli de dün akşam ve gece saatlerinde eylemlere sahne oldu. Gezi Parkı direnişçilerine destek ve yaşanan olaylara ilişkin büyük protesto gösterisi ise bu akşam Çınar Meydanında yapıldı.

Tuncer mankır, denizlihaber, yaşar tok

Taksim’de polisin sert müdahalelerle önüne geçmeye çalıştığı Gezi Parkı protestoları günlerdir büyüyerek sürüyor. İstanbul basının ekranlarına taşımadığı konusunda sert eleştirilere maruz kaldığı eylemlerde polisin orantısız güç kullanımı dikkat çekerken, tepkiler çığ gibi artarak büyüyor.
İstanbul’da ortaya konulan halk direnişi yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın gündeminde. Denizli’de de iki gündür on binlerce Denizli'li sosyal paylaşım sitelerinde yaşananları sert sözlerle eleştiriyor.
Öte yandan kentte önce akşam saatlerinde ardından gecenin ilerleyen saatlerinde protesto gösterileri yapıldı. Sosyal medyadan örgütlenerek Çınar meydanı’nda saat 18.00 sularında toplanan bir grup, sloganlar ve pankartlarla İstanbul’da yaşanan sert müdahaleleri protesto etti, hükümete yüklendi. Aynı saatlerde Çamlık ve PAÜ yakınlarında da farklı gruplar topla-narak Gezi Parkı olaylarını protesto etti.
Çınar’daki grup protesto gösterisinin ardından polisin uyarılarına rağmen sloganlar atarak Candoğan Parkı önüne kadar yürüdü. Buruda bir süre daha slogan atan grup daha sonra dağıldı.
Taksim’de şiddeti ve gerilimi tırmanan olaylara duyarsız kalmayan birçok Denizlili de gece saatlerinde Çınar’a koştu. Yüzlerce Denizlili Çınar Meydanı’nda “Her yer Taksim” sloganlarıyla Taksim’deki direnişe destek verdi. Sabahın ilk saatlerine kadar süren gösteri nedeniyle polis gece 03.00’ten sonra Çınar’daki güvenlik tedbirlerini arttırdı.
Taksim Parkı

BÜYÜK EYLEM BUGÜN SAAT 01.06.2013 19.00’da ÇINAR’DA
Facebook ve Twitter üzerinden örgütlenen Denizliler olayları protesto etmek amacıyla bugün saat 19.00’da Çınar’da bir araya gelecek. Çok sayıda Denizlilinin sosyal medya sitelerinde oluşturulan etkinlik sayfalarına katılacağını bildirmesi, eylemin büyüklüğü konusunda da işaretler veriyor. Yurttaşların yanı sıra taraftar grupları, çok sayıda sivil toplum örgütü ve meslek odası ile siyasi parti temsilcileri Çınar’daki eyleme katılacaklarını bildirdi.

VE son olarak Ümit Kocasakal'dan bir alıntı"Küresel efendilerinizin sizi süpürmediği deliğe Türk Milleti süpürecektir"
Denizlihaber.com 
Güncel Haberler kategorisindeki diğer haberler
Savaşa hayır, sanata evet
Küp Şarapları Epic Serisi
Ödüllü Şair Çöpte...

Facebook Paylaş
 
 
Tuncer Mankır | 1.6.2013 11:06:48Gösterim : 1396
 
 
yorumlar
 
Son 5 yorum
1 yorum yapıldı 
#1   celal karataş 30.6.2013 01:22:38
 #direnbekilli #direnizmir
Bu haber için 1 yorum yapıldı
 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 3
Bugünkü Ziyaretçiler:156
Dünkü Ziyaretçiler:372
Sitemizi bugüne kadar
1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter