Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
Bekilli'den Haberler
 
Örnek Bilim Adamı...

Denizli’nin Bekilli İlçesindeki Küp Şarapları Kurucusu Hasan Altıntaş’ın oğlu Prof.Dr. Yusuf Altıntaş, 50.300 TL tutarındaki TÜBİTAK 2013 yılı Mühendislik Bilimleri Özel Ödülü’nü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Denizli Şubesi’ne bağışladı.

ÇYDD Denizli Şubesi’nde düzenlenen törende, Prof. Dr. Yusuf Altıntaş’ın kardeşi Asım Altıntaş ile ÇYDD Denizli Şube Başkanı Ümran Aygün arasında bağış protokolü imzalandı. Protokole göre Yusuf Altıntaş’ın 50.300 TL tutarındaki ödülü, ÇYDD Denizli Şubesi aracılığı ile Bekillili öğrencilere burs olarak verilecek.

İmza töreninde ÇYDD Denizli Şubesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Şube Başkanı Ümran Aygün, 176 üniversite ile 100 lise öğrencisine burs imkanı sağlandığını açıkladı.

Asım Altıntaş

Aygün,”Herkesin bildiği gibi ÇYDD’nin omurgası, gönüllülük temelinde çalışan insanlar üzerine oturtulmuş olup, gelir kaynağı toplanan bağışlardır. ÇYDD kırsal kesimdeki eğitim projeleriyle adından söz ettiren, eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okullaştırılması, kitap, araç-gereç desteği, okul öncesi eğitimi ve kadınlarımıza meslek edindirme projeleri ile kabul görmüş, kamu yararına çalışan dernek statüsünü kazanmış bir sivil toplum örgütüdür. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla, projelerimizi daha geniş alanlara yaymak ve burs olanaklarımızı daha fazla kızımıza, gencimize ulaştırmak için, var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Yapılan protokol ile ÇYDD Altıntaş Bilim Bursu Denizli ili, Bekilli ilçesinde bulunan Bekili Atatürk Lisesini ve Bekilli İÖO nu bitirip devlet liselerinden mezun üniversitelerin lisans bölümlerinde eğitimini sürdüren öğrenciler şubemize baş vurarak burs talep edebileceklerdir. Yapılan değerlendirmeler ile burs almaya hak kazanan gençlerimiz eğitimleri süresince desteklenecektir. Burs protokolü Prof. Dr. Yusuf Altıntaş adına Sayın Asım Altıntaş ve ÇYDD Denizli Şubesi tarafından yürütülecektir” diyen Aygün, bilimadamı Prof. Dr. Yusuf Altıntaş’a Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne gösterdiği değer ve güven için çok teşekkür ederek, bilim adamının bu erdemli davranışının burs vererek bir gencin yaşamına katkı koymak isteyen vatandaşlara örnek olmasını diledi.

“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Prof.Dr. Yusuf Altıntaş’ın ödül töreninde 50.300 TL’lik ödülünü öğrencilere burs olarak bağışlayacağını açıkladığını ancak, bunu bir kurum eliyle gerçekleştirmek istediklerini belirten Asım Altıntaş, “Bursun kurumsal bir dernek eliyle verilmesini istedik. Bu nedenle Atatürk İlke ve devrimleri ışığında hizmet veren ÇYDD’ni tercih ettik. Biz bursun dernek eliyle daha çok amacına ulaşacağından eminiz. Derneğe olan desteğimizin devam edeceğini de belirtmek isterim” diye konuştu.Bu yıl 48. si düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan TÜBİTAK özel ödülünü alan Bekillili bilim adamı Prof. Dr. Yüksek Mühendis Yusuf Altıntaş, 03.12.2013 tarihinde gerçekleşen törende, ödülünü Cumhurbaşkanı’ndan alırken yaptığı konuşmasında, TÜBİTAK’ın ödül olarak verdiği paranın tamamını zor koşullarda eğitim gören Bekillili öğrencilere burs olarak bağışlayacağını açıklamıştı.Bekilli'den Haberler kategorisindeki diğer haberler
Tübitak Ödülü Altıntaş'ın
Dünya Ödül Vermek İçin Yarışıyor...
Denizlihaber.com

Facebook Paylaş
 
 
Tuncer Mankır | 15.1.2014 20:31:45Gösterim : 1400
 
 
yorumlar
 
Bu haber için henüz yorum yapılmadı ! 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 3
Bugünkü Ziyaretçiler:39
Dünkü Ziyaretçiler:452
Sitemizi bugüne kadar
1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi 1448730 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter