Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
Güncel Haberler
 
Ödüllü Şair Çöpte...

Sunak Dergisi Genel yayın yönetmeni Denizli’nin ödüllü şairlerinden lavaraci.com şair ve yazar üyesi, Çivril Belediyesi’nde 4,5 yıl Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdür Vekilliği yapan Hakan Keysan’dan , yerel seçimin ardından Çivril Belediyesi yönetiminin CHP’den AKP’ye geçmesiyle, görev yeri değiştirilerek çöpçülüğe verildi.Görevlerinde başarılı insanların sırf kendi partisinden olmadığı için başka bir yere verilmesi AKP zihniyetinin zulmüdür...Sanata, şiire karşı yapılan büyük ayıbı, bu içler acısı zulmü Lavaracı ailesi olarak  kınıyoruz. Hakan kardeşimize elimizden gelen tüm desteği vereceğiz.

30 Mart yerel seçimlerinde Çivril Belediyesi’nde yönetim CHP’den AKP’ye geçti. Denizli Haber’den Şengül Boz’un haberine göre; Başkan Güven Gürcan’ın ilk icraatlarından birisi de personel görevlendirmeleri oldu ve şair Hakan Keysan, temizlik işlerinde görevlendirildi.

Hakan Keysan

Çivril’de elinde süpürgeyle sokak ve caddelerde temizlik yapan Hakan Keysan, geçtiğimiz hafta sonu İzmir Kitap Fuarı’na katıldı. Orada okurlarıyla buluşan Keysan, “4,5 yıl önce Çivril Belediyesi’nde işçi olarak çalışmaya başladım. Ancak, 4 yıllık fakülte mezunu olmam ve yeteneklerim doğrultusunda basın-yayın ve hakla ilişkiler birimi ile kültür, sosyal ve sportif alanlarında görevlendirildim. Şimdi çöpte çalışıyorum. Ben nerede olursa olsun yaptığım işi layıkıyla yapmaya çalışırım. Ancak, yeteneklerim ve eğitim aldığım alanda değerlendirilmek isterdim” dedi.

Çivril Belediyesi’nde 4,5 yıl Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekilliği görevi ile birlikte kültür, sosyal ve sportif hizmetlerin yürütülmesinde görev alan Keysan, Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu olması nedeniyle Çivril Belediyesi bünyesinde açılan Yaz ve Kış Spor Okulları’nda verdiği eğitimle çok sayıda genci sporla tanıştırdı.

Ayrıca, 4 yıldır antrenörlüğünü üstlendiği Yeşil Çivril Belediyespor’un önemli başarılara imza atmasında rol oynadı. Geçtiğimiz yıl kurulan Nikfer Kayak Doğa Turizmi Gençlik ve Spor Kulübü (NİKADOS) Başkanı da olan Keysan, kayak sporunda da Denizli’deki öncülerden biri oldu.

CEMAL SÜREYYA ÖDÜLܒNÜ ALDI

Türkiye yazarlar Sendikası Üyesi olan ve Denizli’de 12 yıldan beri yayın hayatını sürdüren Sunak Dergisi’nin imtiyaz sahipliğini yapan Hakan Keysan’ın “Suda Bıçak İzi”, “Sus Odası”, “Yangın Lekesi” olmak üzere 3 şiir kitabı bulunuyor. Keysan, “Suda Bıçak İzi” isimli dosyasıyla 1999 yılında Cemal Süreyya Hatay Şiir Ödülü’nü kazandı.Güncel Haberler kategorisindeki diğer haberler
Lavaracı Ailesi Taksim Gezi Parkı Eylemlerinde
Savaşa hayır, sanata evet

Facebook Paylaş
 
 
Tuncer Mankır | 28.4.2014 21:49:25Gösterim : 1330
 
 
yorumlar
 
Son 5 yorum
3 yorum yapıldı 
#3   #Silindi# 30.4.2014 21:04:55
 "Ölüm bir askerin ilk zaferidir
Utanma!"

yaşamsa yaşamasını bilenlerin kederi. kim ne yazarsa yazsın. mümkünse yazmasın! uzun lafın gülü zaten 1 Mayıs'ı unutmak bir kenara, atlama ihtimali olmadığını düşündüğüm, olduğu her yere şiiri ve edebiyatı taşımaya çalışan sanatçıya yapılanı çok anlamsı buluyorum. her şey küllük golistanlık olsun istiyorlar. spor bu değil. onların bilinç altına yazılmamış öyküleri, çizilmemiş resimleri göstermek boynumuzun beş para etmezliği. öncelikle yürek ve kalem işçisi olarak can yücel'den aldığın selama saygılarımı sunuyorum. iş konusuna gelince, illahaki birini getireceklerse, umarım daha iyisiyle senin tecrübeni paylaşacak bir ortam oluştururlar. yoksa gitmeyecek bir yangın lekesi daha.
#2   Remzi Babacan 30.4.2014 02:33:03
 Kınıyorum:(
#1   Tuncer Mankır 29.4.2014 00:06:55
 Sevgili dostum Hakan Keysan' a yapılan haksızlıkları Lavaracı ailesi olarak kınıyor ve tepkilerimizi Çivril Belediye'sine "bilgi@civril.bel.tr" bu mail adresine iletiyoruz.
Bu haber için 3 yorum yapıldı
 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 2
Bugünkü Ziyaretçiler:38
Dünkü Ziyaretçiler:452
Sitemizi bugüne kadar
1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter