Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı misyonumuz
 

Misyonumuz

Sitemiz yanlı-yönlü değil...kişisel değil-siyasi hiç değil...Tüm çabamız Türk Edebiyatına sağlam  bir tuğla içindir...Özellikle sitemizdeki yönetici ve  şair - yazar arkadaşların bu felsefeyle çalışmalarını sürdürmelerini dilerim...

Bizlerin paylaşım sebebi kültür – sanat adınadır. Sitemiz de çok iyi şairler de var şiir yazmaya çalışanlar, öğrenmek isteyenler de var.
2006 dan beri "21.YY Hayyam'ları Aranıyor" isimli bir şiir yarışması düzenliyoruz.Yarışmamızın amacı asla şiirleri yarıştırmak olmadı.Burada toplanmamıza bir sebepti bu.Aynı zamanda şiir yarışmalarının şiire katkısı da yadsınamaz derecededir.
Bekilli nasıl bir yer kısaca tarif edeyim.…
Güler yüzlü hoşgörülü ve misafirperver bir yapıya sahip olan ilçe sosyo-kültürel anlamda çok gelişmiştir.Vatandaşlarımız sosyal etkinliklere son derece duyarlı olup yüksek katılım sağlamaktadır.Ömer Hayyam’ı Nazımı en iyi anlayan okuyan tartışan insanlar vardır.Tüm sanat kollarını ilçemizde uygulamayı, yaşatmayı çalışmakla birlikte elimizden gelenleri yapmaya çalışıyoruz.Dostluk arkadaşlık ve dayanışma içindeyiz…İnsanlardaki dostluğu aradık yardımseverliği bulduk…Hiçbir zaman çekişme içinde olmadık.
Şiir yarışmasına gelen eserlerden oluşan kitaplarımız da şarap ve Bekilli adına yazılmış şiirleri şairlerin emeğini sergiledik...Her şiir önemli her şiir birinci bizim için göz nuru emeği şairin alın teri … Buraya festivalimize katılan kültür sanat elçilerine ev sahipliğimizi en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Festivalimizde üç gün boyunca elimizden gelen en iyi misafirperverliği göstermeye gayret ediyoruz. Seneye yine gelin yine birlikte olalım, yine şiiri şaraba birlikte banalım diye…  Değerlerimiz, sitemiz, ilçemiz ve kültür sanat adına… Yarışmaya ve festivalimize katılanlar şiirlerini gönderenlerle hepsiyle de gönül bağımız devam ediyor. Dostumuz arkadaşımız oldular hepsi. Sadece ödül alanlar değil festivalimize gelenler de aynı şekilde dostlarımız kardeşimiz oldular. Bizim için en büyük ödül bu. Onlar içinde öyle olduğunu düşünüyorum. Yeni arkadaşlıklar dostluklar kültür dayanışması ancak bu şekilde anlamlı dostluklarla süslenebilir.

Yarışmaya katılan veya katılmayan her isteyene her şaire kitabımız ulaşmıştır. Gerek Bekilli’de festivalimizde gerekse, posta veya kargo yoluyla.
Gelecek yıl ondan sonraki yıl biz elimizden geleni yapacağız ve yapıyoruz da bundan hiç şüphemiz yok çıkarımız da yok.
Bekilli'deki festivalimizin amacı ise Şarabımızı ve üzümümüzü hak ettiği yere getirmektir.Tüm gayretimiz bu yöndedir.

Gelenekselleşen festivalimizde uluslararası olma yolunda büyük adımlar atılmıştır.Türkiye'nin şarap konulu tek şiir yarışması festival etkinlikleri içinde yapılmaktadır.Ülkemizin dört bir yanından gelen sinema, tiyatro, edebiyat, resim, heykel, karikatür, fotoğraf ve tüm sanat dünyasından misafirlerimizle birlikte üç gün boyunca kutlanmaktadır.Yurdumuzun tüm şehirlerin usta ve amatör şairler ilçemizde konuk edilmektedir.Palyaçolar, animasyon ekipleri, panayır, paneller, şiir dinletileri, söyleşiler, kitap imzaları, bağ gezileri, ressamların sergileri ve canlı performansları, karikatüristlerin canlı çizimleri, heykeltıraşlarımızın çalışmaları, tiyatrolar ve konserlerle Festivalimize gelen konuklarımız unutulmaz anlar yaşamaktadırlar.     Kültüre- sanata ve edebiyata yeni bir anlam yükleyen Bekilli halkı ustaları anmaya, aşkı aramaya, dostlarla buluşmaya, şiiri şaraba banmaya hazırdır.Bekillimiz tüm Lavaracı gezginlerinde uğrak yeri olmaya adaydır.  

"Bir köy var uzakta işte o köy hakketen hepimizin köyüdür"

Sitemizin giderlerinin karşılanması ve sizlere kesintisiz hizmet verebilmemiz için Lavaracı'yı yaşatmamız gerekiyor.Hiç kimse bağış yapmaya mecbur değildir.Ama imkanı olanlar durumları iyi olanlardan bu yardımı talep ediyoruz.

Tuncer Mankır

Ziraat Bankası Hesap No:0732 27835523 5001

Posta Çeki :6034596

Reklam fiyatlarını ve yerlerini burayı tıklayıp görebilirsiniz.          mankir@hotmail.com
  


                                                                                                                                 

 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 3
Bugünkü Ziyaretçiler:133
Dünkü Ziyaretçiler:385
Sitemizi bugüne kadar
1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi 1435807 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter