Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı yazarlar
 
Anasam


Anadolu İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği(ANASAM); Şair Sabit İNCE başkanlığında 1999 yılı Eylül Ayı’nda Kültür Bakanlığı’ndan onay alarak, hızla Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde şube ve temsilcilik açmak suretiyle, kültür ve sanat faaliyetlerini yurt çapında başlattı.
Anasam Genel Başkanı Sabit Bey ile ortak dostumuz olan şair Erkan AYRANCA vesilesiyle, 2000 yılı Haziran ayında Denizli’de tanıştık. “Umuda Yolculuk” ve “Mısraların Aşkı” isimli şiir kitaplarının da yazarı olan Erkan AYRANCI, Pamukkale Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda öğrencim olup, hayatının sonraki aşamalarında şiir alanında oldukça mesafe kateden yetenekli bir gençti. Kayserili olmasından dolayı bu kentten Anadolu’ya yayılan Anasam, kültür ve sanat oluşumunun başlangıcından itibaren gelişme boyutlarını yakından takip eden Erkan AYRANCI, Anasam Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.
Anasam Genel Başkanı Sabit Bey’e sanat ve kültür faaliyetlerine gösterdiğimiz ilgiyi ve yüreğimizi koyduğumuz çalışmalarımızı belirtip, “Sevda İklimi” isimli şiir kitabımızdan da bahsederek bizi tanıtmıştır.
Sabit Bey ile Denizli’deki o ilk buluşmada, saatlerce, şiir, sanat ve kültür üzerine konuştuk. Bir sanat ve kültür dervişi diyebileceğim Sabit Bey, oldukça heyecanlı ve iddialıydı. Anadolu’nun her yöresine sanat ve kültür faaliyetlerini yaymayı hedeflemiş ve bunu gerçekleştirmeyi başlıca gaye edinmişti. Zamanın yettiğince kendileri dışındaki çeşitli sanat ve kültür etkinliklerine de katılımcı olarak destek verdiklerini ve böylece Anadolu’nun dört bir köşesindeki sanat duyarlılığı taşıyan insanlarla tanışıp kaynaşma fırsatı bulduklarını da vurguluyordu.
Denizli ziyareti sonrası Anasam Genel Başkanı Sabit Bey’le çeşitli vesilelerle haberleştik. 2000 yılı Ağustos ayında Anasam Ege Bölge Başkanlığı’nı Denizli’de kurmak istediklerini ve başkanlığını da beni uygun bulduklarını belirtip, bu konudaki fikrimi sordular. Bir Denizlili olarak, Anasam Ege Bölge Başkanlığı’nın ilimizde oluşturulması düşüncesinden duyduğum memnuniyeti dile getirdim. Anasam Ege Bölgesi Başkanlığı’na şahsımı uygun bulmalarından onur duyduğumu, bu görevlendirmenin zaman ve emek yönüyle hayli mesai gerektirmesi yanında sorumluluğunun da büyük olduğunun bilincinde olmakla beraber, yapabildiğim ölçüde Anasam Ege Bölge Başkanlığı görevini üstleneceğimi söyledim.
Bugün itibariyle 500’e yakın üye sayısı olan Anasam’ın Genel Merkezi Kayseri’de bulunmaktadır. Marmara Bölge Şubesi Zehra Birsen YAMAK başkanlığında İstanbul’da İç Anadolu Bölge Şubesi İsmail KARA başkanlığında Ankara’da, Akdeniz Bölge Şubesi Mustafa CEYLAN başkanlığında Antalya’da, Eskişehir Bölge Şubesi Muharrem KUBAT başkanlığında Eskişehir’de, Ege Bölgesi Şubesi Kadir YATAĞAN başkanlığında Denizli’de olmak üzere, sanat ve kültür faaliyetlerini yurt genelinde sürdürmektedir.
Anasam yurt dışında da sanat ve kültür etkinliklerini gerçekleştirmek ve bu konudaki duyarlı insanlarla aynı platformda buluşmak amacıyla Şemsettin KÜZECİ’nin uluslar arası koordinatörlüğünde; Almanya Temsilcisi olarak Dr. Levent SEÇERİ, Hollanda Temsilcisi olarak Ömer ALBAYRAK’ı, Azerbaycan Temsilcisi olarak Resmiye SABİR’i görevlendirmişti.
Temmuz ayının sonlarına doğru ilimizde Anasam Ege Bölge Başkanlığı şubesinin açılacağını bu sütundan müjdelerken, Anasam hareketinin bütün sanat dostlarını bir çatıda birleştirmesi ve Anadolu’nun bütününe yayılması dileğimizi belirtiriz.


Kadir Yatağan
2.11.2010 15:04:08
Facebook Paylaş
 
  
 
lavaracı yazarlar
 
Son 5 yorum
1 yorum yapıldı 
#1   Nurdan Ünsal 5.11.2010 12:52:32
 Değerli Sabit İnce'nin çalışmalarını ilgiyle izliyorum. Ege Bölgesi başkanlığınızı kutlar, başarılar dilerim..
 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 3
Bugünkü Ziyaretçiler:156
Dünkü Ziyaretçiler:372
Sitemizi bugüne kadar
1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi 1447653 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter