Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı yazarlar
 
Nükleer Felaket

    Insanoglu yasanilmasi her gecen gün zorlasan dünyamizda din – irk – mezhep savaslari ve son yüz yilda da  Emperyalist bölüsüm savaslari yüzünden kendi kendini öldürürken , gelisen teknolojiyle birlikte ölümlerin yeni sekiller almasini sagladi.

    Malum tüm kamu oyununda bildigi üzere japon adasindaki deprem sonrasinda nükleer patlama meydana geldi ve belki yazimi okudugunuz zaman artik ne haber bültenlerinde nede bir kac yayin organlari haricinde karsilasmak mümkün degil.

     Diger taraftan ise dünyamizim cesitli bölgelerinde Nükleer enerji santrali  bulunan ülkeler gündeme gelirken, Türkiyemizde sicak gelismeler oldu. Mersin’e yakin bir bölgeye Nükleer santral kurulmasi icin imza attilar. Kim yapcak! Kizil goministler (Ruslar) Yillarca Ruslar gelecek,bizleri yönetecek,memleketi istila edecek diye, tasra halkinin oylarin alip ülkemizi yöneten zihniyet simdi gomistleri, hemde böyle en tehlikeli riskli islerimizi yaptiriyoruz – Gülelim mi – yoksa düsünelim mi?

     Yasadigimiz ülkede ise medyada ve yerel halkta nükleer santralin olmadigi icin farkli olduklarini düsünebilirler ... ama gecen yil tüm Avustruyada santral kurulmasin diye imza kampanyasi vardi. Kurulmak istendigi icinmi yoksa is olsun diyemi yaptilar bilemiyorum. Bildigim tek sey duyarli bir vatandas olarak bu imza kampanyasina bende desdek vermek icin Magistrat a gittim. Görevli kadin verdigi evraklari doldurduktan sonra pasaportumu istedi tam verecekken renigini fark etince büyük bir tepki!!!! Siz imza atamassiniz..

     Su anda japon adasi üzerinde dolasan Radyasyon bulutu acaba pasaport rengi ayirt ediyormu yada din – dil – irk gözetiyormu  -  iste sorun burada!!! (Nisan 2011)


Not:Bu yazim Avusturya da  bir dergide yayinlandii ,ben düsündüm ki  bu benim ilk deneme yazim oldugu icin bölge insanimin elestirilerini önerilerini almak istedim tesekürler.

Cevahir YILDIZ
13.6.2011 21:13:29
Facebook Paylaş
 
  
 
lavaracı yazarlar
 
Son 5 yorum
1 yorum yapıldı 
#1   Tufan Genc 19.6.2011 12:44:32
 Din,ırk,mezhep hepsi bahane,şimdi savaşların tek sebebi Güç,Ülkemizde yaşanan onca felaketi,çevre katliamını ve toprağa ihaneti hangi ekranlardan duyabiliyorsunuz,din iman sadece maske artık,tek tapılan "Güç" ve güç ehil olmayan ellerde felakete dönüşüyor,ne İnsan hayatının önemi var nede Çevre katliamının..İnsanlar haritalar çiziyorlar,Dünyayı kendi kafalarına göre şekillendiriyorlar,ve adına iktidar dediğiniz bir avuç satılıkla bu isteklerini yasallaştırıp sizin yaşam hakkınızı gasp ediyorlar..Evet, din iman,ırk mezhep her şey yalan,güç'ün kölesi oldu bunca insan...
 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 1
Bugünkü Ziyaretçiler:76
Dünkü Ziyaretçiler:382
Sitemizi bugüne kadar
1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter