Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı yazarlar
 
Beşar Esad mı Yalan Söylüyor, Yoksa Tescilli Yalancı ABD ve AB emperyalizmi ve Uzantıları mı?

SURİYE CUMHURBAŞKANI BEŞAR ESAD , ``TERTİP YOKSA SURİYE’YE KARŞI HIRÇIN DIŞ BASKI NEDEN? İÇİŞLERİNE MÜDAHELE NEDEN? `` DİYE SORUYOR ve DEVAM EDEREK, ŞÖYLE KONUŞUYOR; `` BUNLAR BİR HEDEFE ULAŞMAK İÇİNDİR. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE KAN AKITAN, ŞİDDETE BAŞVURAN YA DA BUNLARA KOLAYLIK SAĞLAYAN HERKESTEN HESAP SORULACAK. VERİLEN ZARARDAN HERKES ETKİLENİR. ZARARA NEDEN OLANLARDAN HESAP SORMAK HALKIN OLDUĞU KADAR, DEVLETİN DE DOĞAL HAKKIDIR. KANUNLARIN UYGULANMASINI İSTEMEK İNTİKAM ALINACAĞI ANLAMINA GELMEZ. DEVLETİN İNTİKAM ALACAĞI YÖNÜNDEKİ HABERLER GERÇEK DIŞIDIR.( yani yalandır diyor) ASKER YURTTAŞI KORUMAK İÇİN VARDIR... EVLERİNİ BIRAKAN KİŞİLER VE AİLELERİ DÖNSÜNLER...``


Evet, Beşar Esad böyle diyor ama aynı anda ABD ve AVRUPA basını ve medyası hemen ABDli ve ABli yetkililerin ağzından, yani NATO tarafında olanların ağzından, yani daha önce IRAK ta nükleer silah üretiliyor deyyu ortalığı ayağa kaldırarak, IRAK a işgalin alt yapısını hazırlayan danışmanların, görevlilerin, yetkililerin, temsilcilerin ağzından Beşar Esad yalanlanıyor ve tepki furyası başlatılıyor, Beşar Esad`ın sözleri bırakması, icraat yapması için veryansın ediyorlar. Yani Beşar Esad`ın ABD ye ve NATO ya boyun eğerek, ABD nin isteklerini yerine getirmesinden başka hiçbir şeyin önemi olmadığı vurgulanıyor.


Bizim medya da NATO ve ABD tarafından estirilen yalanlama furyasını, günde 24 saat ekranlarda ve sayfalarda döndürüp duruyor.


Peki, soru şudur, dün IRAK ta nükleer silah var bahanesi ile IRAKı işgal eden güçler, ABD, AB ve NATO güçleri değil mi idi. NATO tarafı değil mi idi? Yalanları çok çabuk ortaya çıkmadı mı? Buna rağmen IRAKı işgal eden ABD kuvvetleri IRAK tan çıktı mı? IRAK halkından özür dilenerek IRAK ıraklılara bırakıldı mı? Dahası IRAKın parçalanmasından ve petrolünün, uluslararası tekeller arasında paylaşılmasından vazgeçildi mi? Bu paylaşımdan IRAK halkına ne düştü? Demokrasi mi düştü, yoksulluktan kurtulmak mı düştü? Saddam zulmü bitti de, başka zulüm başlamadı mı? Elbette hayır. Irak’a yeni acılar, ABD sömürgesi olmak, petrolünün direkt olarak ABDli ve AB li tekellerin kasalarına akıtılması ama halkına kölelik düştü.


Şimdi ABD ve AB ne yüzle aynı yalanın başka versiyonunu ortaya atıyor da, SURİYE CUMHURBAŞKANI BEŞAR ESADA İNANILMAMASI GEREKTİĞİNİ, KENDİLERİNE İNANILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEBİLİYOR?


PEKİ, HADİ ONLAR, EMPERYALİST KARAKTERİ İLE ÇARESİZLİKLERİNDEN KURTULMAK İÇİN, ORTADOĞUDA VE KAFKASLARDAKİ BOP-BİP ÇARESİNE SARILIYOR, BAŞKA ÇARELERİ OLMADIĞI İÇİN DE KENDİ İÇİNDE TUTARLI OLAN BU YALANLARA SARILMIŞ OLUYOR; Peki ya ABD ye ve AB ye ve dahi NATO ya ve tabii bu dinamiğin içinde yer alan BOP-EŞBAŞKANI olduğunu her fırsatta deklare eden Türkiye’deki uzantılara hemen inanıp, peşin peşin BEŞAR ESADı mahkûm etmek, en yakınlardaki diktatörlüğü görmezden gelip, BEŞAR ESADı en melanet diktatörlerden olduğunu kabul etmek ve ABD nin, AB nin NATO nun eliyle, SURİYE yi bombalayarak SURİYE halkına demokrasi getireceğine hemen inanmak hangi akla ve hangi vicdana sığar düşünmek gerekmiyor mu?


Burada Suriye’nin rejiminin ne olduğu ya da ne olmadığı üzerine söylenilen bir söz olduğunu da düşünmeyiniz sakın, ama yanı başımızda cereyan eden ve bizzat ABD eliyle büyütülen ve sonra yine bizzat ABD tarafından, Tıpkı IRAK taki, ondan önce AFGANİSTAN daki, şimdi LİBYA ve SURİYE deki gibi, oyunlarına bahane olarak kullanıp, demokrasi getireceği iddiası ile bu topraklarda da aynını yapmayacak mı sorusunu öne çıkartıyorum.


Ve daha önemlisi, çaresizlik varsa, aynı yerde çare de vardır öngörüsünün doğruluğuna ve üzerinde durulması gerektiğine işaret etmek için örtüyü kaldırıyorum. Örtünün altından görünene işaret ediyorum. Görünen, ABD ve AB emperyalizminin çaresizliğine bu bölgede çare aradığı gerçeğidir. Bunun için, bu bölgede var olan ANTİ-ABD-AB yani anti-emperyalizm, anti-Siyonizm dinamiğini on kat artırmayı göze aldığını ama bu artışa karşın, askersel gücü ile bu dinamiği bastırmaya çalıştığını ve eğer, burada olan biteni doğru okursak, bu bölgede emperyalizmin ve Siyonizm’in kendi çaresi için yarattığı çaresizliğin yanı başında şekillenen çareyi çekip çıkarabileceğimizi ve ortaya net olarak koyabileceğimizi, kitlelerin de bu çareyi çok çabuk göreceğini ve emperyalizmin de, Siyonizm’in de çaresizliğini, giderek yıkımını hızlandıracak bir dinamiğe doğru ilerleyeceğini, bunun da en belirgin ve en önemli nesnellik olduğunu göstermeye çalışıyorum.


Bu ek olarak sarf ettiğim ifadeleri de, ``Beşar Esad`ı veya Kaddafi`yi (daha önce Saddam için söyleniyordu) savunmak bize mi düştü`` yollu kör ukalalıklarla dediklerimi boğmak isteyenlerin NATO dan mı yoksa anti -ABD Cİ, ANTİ-SİYONİST mazlum halklardan yana mı olduklarına karar vermesi gerektiğini ve söyleyecek sözleri varsa buna göre konuşmaları gerektiğini hatırlatmak için harcadım.


Gerisi akıl taşıyanların, aklı ile bakıp, aklındakilerle gören ve görünmeyeni, görünen yapan hüner sahibi insanlara düşmektedir.

Ben görünmeyenleri, görünen yaparak, kör gözlerin önüne seriyorum, görenler ve görmeyenler ayrılsın diyorum.Böylece gerçekten göremeyenler ile bir mahkûmiyetin gereği körlük içinde olanlar da net olarak ayrılsın istiyorum.


Çok şey mi istiyorum acaba?


Fikret UzunFikret Uzun
22.6.2011 21:08:54
Facebook Paylaş
 
  
 
lavaracı yazarlar
 
yorumlar
Bu makale için henüz yorum yapılmadı ! 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 2
Bugünkü Ziyaretçiler:76
Dünkü Ziyaretçiler:382
Sitemizi bugüne kadar
1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter