Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı yazarlar
 
Babalar Gibi Yeni Anayasa


Yeni anayasa yapıcıları meclis çatısı altında bizlere reva görülecek yaptırımlardan oluşan bir dizi kuralları anamızın yasasıymış gibi yutturmak için korkunç bir bilinç bulandırma kumpanyası yürütüyor.

Sanırsınız ki toplumun temel gereksinimlerini karşılayacak, insanlık değerleriyle donanmış hak ve özgürlüklerimizin güvencesi olacak, diliyle, kültürüyle, hayat tercihleriyle çeşitliliklerimizi yaşanır kılacak  bir yasa yapıyorlar.

Sanırsınız ki toplumların eşitlik ve bir arada yaşama isteği ve ekonomik bağımsızlıklarının üstündeki acımasız koşullar bir yeni anayasayla çözümleniverecek.

İnançlar üstündeki karabulutlar dağılacak, tarihte devletin sınırsız gücüyle halklara reva görülmüş her türlü baskı, şiddet, sindirme, asimilasyon ve sömürü ilişkileri tuzla buz olacak, ağızlara yakışmayan bir gevişle özürler dilenecek.

Kadınlar ve çocuklar üzerindeki ağır, acınası şiddet ve istismar bulutları bir anda dağılacak, cumhurbaşkanının imzası ve resmi gazetenin mürekkep kokan yeni anayasasıyla ülkemize mutluluğun sınırsız kapılarını açan aydınlık bir sabaha uyanıvereceğiz.

O gün binlerce anlamsız savaş ve şiddet sarmalındaki onbinlerce genç barışın çubuğunu tüttürecek ve aniden inşa edilmiş anayasanın zengin olanaklarıyla kardeşçe bir sabaha uyanıvereceğiz.

Ordular ve silah güçleri ülkede yaşanan mutluluğun teminatı olacak, itilmişin, kakılmışın, solcunun, kadının, kürdün, lazın, ermeninin, rumun, yoksul ve fukaranın, delinin ve fahişenin yanında saf tutacak, onların varlıklarının nedeni haline gelecek.

Yasa işleticileri aniden yeni anayasanın özgürlük halleriyle yeni bir kimliğe bürünüverecek,  daha düne kadar uyduruk ve trajikomik gerekçeler nedeniyle çocuk, öğrenci, sendikacı, yazar, aydın, amiral, örgütlü örgütsüz demeden  envai  renkli insan topluluklarını cezaevlerinde buluşturmaktan  vazgeçiverecek.

Ne büyülü bir anayasa olacak ki bu, devlet büyükleri zamanı gelince ıkım sıkım iki büklüm eğreti duygularla kameralar ve uşaklar önünde halklara sırtını dönüp geveleyerek özür dilemek zorunda kalmayacaklar.

Muhalif kimliğin ve kişiliğin tam bir güvencesi olacak, demokrasinin ultra olanaklarıyla bürünecek ve yeni anayasanın yeni kitabı Nobel edebiyat ödülüne aday olurcasına eski anayasa ve darbe yapıcılarının kemiklerini sızlatacak, okullarımızın her aşamasında gururla okutulan pembe rüyalara gark edecek cümle alemi.

Aklanıp paklanacağız. Herkesin başını sokacak bir evi, koltuğuna oturacak bir arabası üç tane de çocuğu olacak. İşsizlik, acımasızlık ve sömürü bitecek. Yeni anayasa, babalar gibi halkların ve insanlığın sahiplendiği aydınlık yarınların yasası olacak.

Şikecileri, teşvikçileri, kumarcıları ve futbol kalpazancılığını kökünden bitirecek. Altı ayda bir yasa çıkarıp, “pardon öyle değildi” diye yasayı geri almak zorunda kalınmayacak. İşine gelen konularda ustaca birleşiveren meclis çok renkliliği, futbolun halesi etrafında dönen ağaların emir erleri olmayacak. Kaldır deyince kaldıran, indir deyince indiren rüşvetçi robotlar haline gelmeyecek, insanlıklarının iplerini pazara çıkarmak zorunda kalmayacaklar.

Futbolumuzun üzerine aydınlık güneşler doğacak, dünya şampiyonu olmamızın önündeki her türlü engeller aşılacak, halklara atılmış tüm goller geri alınacak.

Velhasıl, bir anda huzur ve mutluluğun doruklarında toplumsalcak huşu bulmanın nirvanasına ereceğiz efendim.

Gölge etmeyiniz de şu anayasa tez elden çıksın…

haberajans.com

Hakan Keysan
3.12.2011 21:20:18
Facebook Paylaş
 
  
 
lavaracı yazarlar
 
yorumlar
Bu makale için henüz yorum yapılmadı ! 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 2
Bugünkü Ziyaretçiler:38
Dünkü Ziyaretçiler:452
Sitemizi bugüne kadar
1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi 1448729 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter