Anasayfa İletişim Üye Ol
 
lavaracı radyo
 
 
Lavaracı Radyo Kapalı
  yayın akışı               istek formu
 
 
şiirler
 
 
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
bissürüşeyşiiri
A.Y Borke
Denizler Yandı Tanrım
Tahsin Özmen
TUTSAK ŞİİR
Dursun Özden
bozulmuş şeylerin insanı
A.Y Borke
L/eş
Sezen Akoluk
6 Mayıs şiiri
Dursun Özden
draje.
A.Y Borke
Bilmez onlar
Hüseyin Zengin
GECE
Muhsin Salman
külden merdivenler üst...
A.Y Borke
Tutulum
zehra serra hacer baş
Sohbet-i Aşıkane
Çetin Özdemir
geçici şeyler şahikası
A.Y Borke
BADEM LEME
Muhsin Salman
 
 
facebook
 
 
 
 
lavaracı yazarlar
 
Olmamış BİRGün!

KEŞKE OLABİLSEYDİ!
Haberi ve düzeltmeyi ekte yayımlıyorum.
12.03.2015 günü BİRGün`de ''Tacize `Pembe Otobüs` Önerisi'' başlığıyla bir yazı yayımlanmış. Öneriyi yapan kişi fotoğrafımla birlikte ben gösterilmişim ''İslamcı Yazar'' etiketiyle! Ortada vahim bir hata olduğu açıktı. Bir kasıt olduğu pek çok kişi gibi benim de aklımın ucundan bile geçmedi. Birçok kişi bana İnternet üzerinden yazmış ama benim aynı günün gecesi haberim olabilmişti. Oysa BİRGün`ün ilk yapması gereken şey, hemen beni aramak ve ertesi gün de bu yanlışı düzeltmek olmalıydı. Ne yazık ki her ikisini de yapmamıştı! O geceyi ve ertesi günü bana gelen tepkilere yanıt vermeye ve gazeteye ulaşmaya çalışarak geçirdim. Ancak dün akşama doğru, araya bir arkadaşı koyarak, ulaşabildim kendilerine! Yani arkadaşlar beni değil, ben onları bulmuş oldum! Acaba ben kendilerini bulmamış olsaydım daha ne kadar beklerlerdi, bilemiyorum! Sonrasında malumunuz olan dünkü yazıyı Facebook`taki dört profilimde de paylaştım.
Yüzlerce yorum yapıldı, sert tepkiler verildi. Kimi yorumcuların üslup sorunları vardı ama yanlış yapma özgürlüğü tek tarafa değil herkese ait olmalıydı ve anlayışla karşılanmalıydı! Bugüne gelirsek.. Herkes gibi benim de beklentim, düzeltme ve özür yazısını biraz öne çıkararak ve hatta bu vahim hatayı fırsat bilerek genel anlamda bir özeleştiri yapacakları doğrultusundaydı. BİRGün`e de bu yakışırdı!
Ne yaptılar peki? Merkez ya da yandaş medya gibi hareket ettiler, düzeltme yazısını 3. sayfanın sağ alt köşesine, yani en kör noktaya koyma yolunu seçtiler. Özellikle aramama rağmen zor bulabildim yazıyı. Çünkü fotoğrafımı koymamışlardı! Oysa beğenmediğimiz yasalar bile aynı yerde, aynı fotoğrafla yayımlamayı gerektirirdi! Haberin kendisinde elbette ''kasıt'' yoktu ama düzeltme yazısında ''iyi niyet'' olması gerekmez miydi? Şimdi birileri ''özür dilemişler ya'' diyebilir. Bu kadarını da yapmasalar mıydı!
Sevgili BİRGün, en az sizin kadar şu kardeşiniz de zorluklar ve yoksulluklar içerisinde sisteme karşı itirazını sürdürmektedir! İçinde bulunduğumuz koşullar ne kadar zorluklarla dolu olsa da, bu bana kötü şiir yazma hakkı vermediği gibi size de bu derece vahim bir hata yapma hakkı vermez! Hatadır, yapılır... tamam. Ama bunu düzeltmek, kenarda köşede zorunlu verilen kaçamak bir öpücük olmamalıydı!
OLMADI! YAKIŞMADI!

Nevzat Çelik
14.3.2015 12:43:22
Facebook Paylaş
 
  
 
lavaracı yazarlar
 
yorumlar
Bu makale için henüz yorum yapılmadı ! 
 
köşe yazıları
 
 
Kendi halkıyla mücadel...
Levent Gültekin
PRATYAHARA
zehra serra hacer baş
Fidel Uçtu...
Dursun Özden
Fidel 90 yaşında
Dursun Özden
SERBEST BIRAKILANLAR Ü...
Ertuğrul Erdoğan
Kadınlar ''D...
Ertuğrul Erdoğan
Bakış ve Ses
zehra serra hacer baş
Bir Kumpanyanın Hikayesi
Ertuğrul Erdoğan
 
 
sayaç
 
 
Online Ziyaretçi: 2
Bugünkü Ziyaretçiler:76
Dünkü Ziyaretçiler:382
Sitemizi bugüne kadar
1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi 1447201 Ziyaretçi
Kişi ziyaret etmiştir
 

 
Destek Ver - Reklam Ver
© 2009 lavaraci.com
Kullanım Koşulları
Tasarım : Savaş Serter